Алими од ДУИ: Совет до Премиерот Заев, да го следи примерот на Рама

Пратеникот на ДУИ во вечерашото издание на дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 упати јавен совет до Премиерот Зоран Заев да го следи примерот на премиерот на Албанија, Еди Рама и да ги затвори обложувалниците и казината.

Во Албанија од 1. јануари 2019 година стапи на сила Законот кој ги затвори сите обложувалници и казина го градското подрачје.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

23.01.2019 - 22:20

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега