Алијанса и кажа збогум на Алтернатива: Изненадени сме од Гаши - продолжуваме сами во Собранието

Иљире Даути е избрана за координаторка на пратеничката група на Алијансата за Албанците.

Пратеникот на Алијансата за Албанците, Елми Азири на денешната прес-конференција во Собранието информира дека продолжуваат со работа во Собранието како посебен политички субјект.

– Ние сме изненадени од овој чекор на нашиот досегашен коалициски партнер, истакна Азири коментирајќи ја одлука на Алтернатива да се приклучи кон Владата.

Тој истакна дека во наредните денови претседателството на партијата ќе преземе став како ќе поставува околу коалцијата што ја имаат со Алтернатива на локално ниво.

Инаку, вчера пратеникот на Алтернатива, Скендер Реџепи на својот фејсбук-профил објави дека се повлекува од позицијата координатор на пратеничката група на Алтернатива и Алијанса за Албанците

06.12.2021 - 13:42

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега