Албански државјанин уапсен на Граничниот премин „Долно Блаце“

МВР синформираше дека пред два дена во 03:20 часот на Граничниот премин „Долно Блаце“, при пасошка контрола, било утврдено дека 26-годишниот У.Г. од Република Албанија во оперативната евиденција се наоѓал на листата со мерка „апси“, по барање на Интерпол од Германија. Тој бил лишен од слобода за понатамошна постапка, соопшти полиицјата. 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

06.07.2020 - 10:31

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега