Албански државјанин со тешки повреди донесен во болница во Скопје

 

Албански државјанин се здобил со тешки телесни повреди додека работел на градилиште во Скопје.

Како што информира полицијата, вчера во околу 17:20 часот во СВР Скопје било пријавено дека во болница „Аџибадем Систина“ со тешки телeсни повреди бил донесен 38-годишниот Х.Л. од Република Албанија. Според пријавеното, тој се повредил додека извршувал работни задачи на градилиште на ул. „Македонија’’ во Скопје. Полицијата презема мерки за расчистување на случајот. 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

18.10.2019 - 16:18

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега