Албанката со потекло од Косово ќе пее во Киев на финалето на ЛШ

Популарната пејачка  од Велика Британија Дуа Липа  е избрана да настапина церемонијата за финалето на Лигата на шампиони во кое на 26 мај во Киев ќе се соочат Ливерпул и Реал.

Дуа Липа е пејачка со албанско потекло, нејзините родители во 90- те се преселиле во Лондон од Приштина.

-Почестена сум што ќе бидам дел од оваа церемонија. Ова е едниствена прилика која се пружа во животот.Планирам на навивачите да им приредам вистинско шоу- рекла пејаќката.

Финалето на Лига шампиони ќе суди српскиот судија Милорад Мажиќ

 

 

 

08.05.2018 - 15:20

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега