Албанец кој бил баран од Интерпол уапсен во Македонија

На граничниот премин „Долно Блаце“, полициски службеници го уапсиле 35-годишниот А.Ш. од Република Албанија.

При проверка било констатирано дека е евидентиран во службена евиденција со мерка „апси“ по барање од Интерпол – Шведска, соопштија од полицијата.

Лицето е предадено во Полициската станица Кисела Водаа за понатамошна постапка.

16.05.2022 - 12:58

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега