Актерот Шон Пен тајно се ожени со 31 година помлада девојка! (ФОТО)

Холивудскиот актер Шон Пен (59)  по трет пат стапи во брак со Леила Џорџ (28) со која неколку години беше  е веќе во врска.

Презадоволни сме што Лејла Џорџ и Шон Пен се венчаа. Ве сакаме“, објави филантропката Ирена Медавој, сопруга на продуцентот на „Црниот лебед“ Мајк Медавој, која синоќа му честиташе на парот преку Инстаграм.

Парот е во врска од 2016 година, а оваа недела тие беа видени во Малибу на вечера со синот на Пен, Хопер.

Актер претходно беше оженет со актерката Робин Рајт и со пејачката Мадона.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

02.08.2020 - 12:08

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега