Актерот се разведува по 20 години брак - веста како „бомба" одекна во Холивуд

 

Во странските медиуми како бомба одекна веста дека холивудскиот актер Џим Белуши се разведува од сопругата Џенифер Слоан по 20 години брак.

Како главна причина таа ги наведува ненадминливите разлики, а покрај тоа Џенифер сака алиментација и старателство над нивните две деца, ќерката и синот.

Ситуацијата да биде полоша, таа барањето го поднела на 36 годишнината од смртта на братот на Џим.

Ова е трет брак на Белуши.

 

 

 

12.03.2018 - 19:18

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа