Актерите се простуваат од српската легенда: „Фала ти за секој збор"

Актерите денеска се простуваат од српскиот легендарен актер, Михајло Миша Јанкетиќ.

 - Среќа е што имав прилика да те запознаат и да работам со тебе, последен поздрав за великанот, напиша Андрија Милошевиќ.

Се прости од него и Слобода Мичаловиќ.

- Фала на секој збор, патувај со ангелите, напиша таа.

Актерот почина на 81. година.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

15.05.2019 - 21:53

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега