Акробатка падна од 15 метри височина и почина пред очите на гледачите

Акробатка одФранција го загуби животот додека изведуваше акробација и тоа пред очите на многубројна публика.

Се работи за 31-годишната Французинка Сара Гилјард Гилот која во Лас Вегас во саботата навечер додека изведувала точка, паднала на висина од 15 метри и го загубила животот на самото место на настанот.

Луѓето прво мислеле дека тоа е дел од претставата, но потоа сфатиле дека всушност се случила голема трагедија и дека девојката за жал е мртва.

 

 

најчитано сега