Ако ве болат нозете при долго стоење, вашето тело има проблем - состојка од кујната е решение

 

Кога долго се движиме или носиме високи потпетици, почнуваме да чувствуваме болки во стапалата. Тоа навистина знае да биде напорно, дури и да ни редизвика плускавци. За да го решите овојпроблем, пробајте ги овие трикови:

Кокосово масло - ова е едно од најздравите масла. Има антибактериско, антигабично својство, а ги убива и ќелиите на ракот. Нанесете го на подрачјето каде што имате плускавци и ќе ви биде подобро.

Сода бикарбона - направете купка од сода бикарбона. Ставете 2 лажици во леген полн со вода и потопете ги стапалата 15 минути.

Чуваркуќа - чуваркуќата е одличен за курје око и плускавци. Нанесувајте го неколку дена и проблемот ќе исчезне. Оваа билка инаку помага и при цисти на јајници и матка.

 

 

 

14.11.2017 - 10:45

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа