Ако вакво нешто видите во својот двор не приоѓајте - постои важна причина за тоа

 

Природата некогаш умее да биде чудна, но постои една појава која е енигма и за научниците.

Веруваме дека досега не сте виделе нешто вакво. Не се запрепастувајте ако некогаш налетате на овој вид печурка. Ова се „прсти на мртов човек“ или „Xylaria polymorpha“, а нивниот изглед е прилчично страшен.

Изгледаат како прсти на починат човек кои излегуваат од земја, а вистината е уште почудна...

Погледнете и споделете со пријателите:

 

 

 

16.05.2018 - 12:13

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега