Ако сте родени во хороскопски знак, предодредено ви е да бидете богати или славни

Децата родени помеѓу 20 јануари и 18 февруари во знакот на Водолија, воглавно израснуваат во богати личности, или пак познати јавни лица, велат научниците.

Ова е податок откако е испитан светот на познатите, без оглед на тоа од каде потекнуваат , која е нивната боја на кожа, сексуална ориентација или со што се занимаваат, и дошле до необичен резултат.

Никој не е сигурен зошто , но помеѓу 100, 200 па и 300 испитанци, највеќе имало Водолии.

Помеѓу јавните личности кои се познати и богати, а се во знакот на Водолија се: Опра Винфи, Џенифер Анинстон, Ештон Кечер, Боб Марли, па дури и некогашниот американски претседател Рузвелт.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

22.01.2019 - 15:40

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега