Ако сте од луѓето кои не можат да држат диета: Ослабете брзо со еден трик

Понекогаш иако сите сакаме да сме слаби и со фит тело, сакаме да се насладиме со благо или да уживаме во брза храна. На некои им е многу тешко да држат диети, но за среќа има и лесен трик за тоа.

Истражувањата покажале дека треба почесто да се качувате на вага, па така ќе се мотивирате себе да смените се што гледате а не ви се допаѓа.

Во истражувањето учествувале 294 студентки од Британија со различна телесна тежина и градба, а се покажало дека оние кои се качувале секој ден на вага, имале поголем мотив за слабеење.

 

 

 

18.05.2018 - 08:34

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега