Ако ја избришете оваа апликација батеријата на телефон ќе ви трае подолго

Една од најчесто користените апликации на телефоните, е токму социјалната мрежа Фејсбук, а таа најмногу ја троши вашата батерија.

Според последниот објавен извештај, направен со корисници на Ајфон 7, кои мислеле дека ќе имаат доволно батерија која ќе држи цел ден, се покажало дека оние кои користеле Фејсбук за неколку часа останале со празен телефон.

Чудно е што Фејсбук не е оптимизиран во таа смисла, бидејќи е познато дека е една од најкористените апликации.

 

 

 

31.05.2017 - 10:57

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа