Ако дома ви врие од мравки спасот е ова - чини само 7 денари, веднаш ќе избегаат

Сите кои мака мачат со мравки во домот, треба да се погрижат за ова:

Исчистете ги сите простории во домот

Првиот чекор во борба со мравките е темелното чистење на сите површини каде тие се собираат. Најдобро е тоа да го направите со вообичаено средство за чистење и вода.

Цимeт во прав

Патеката по која мравките се движат обилно поросете ја со цимет. Мравките не го поднесуваат интензивниот мирис на цимет.

 

 

 

 

20.07.2018 - 11:29

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега