Ако често имате херпеси и рани на устата - тоа укажува на сериозен здравствен проблем

Ако често ви се јавуваат афти, херпеси и рани на устата, тогаш тоа укажува на здравствен проблем.

Најчесто се јавуваат поради хормонско пореметување, преголем стрес, недостаток на витамин Б, како и фолна киселина.

Покажува и на пад на имунитетот, како и алергија на одредени намирници.

 

 

 

17.05.2018 - 21:42

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега