Ахмети: Зеќири ме молеше да го предложам како пратеник на ДУИ

Потпретседателот на СДСМ Мухамед Зекири пред неколку недели изјави „Што подалеку од ДУИ, тоа подобро“.

Лидерот на ДУИ Али Ахмети за ТВ21 даде свој коментар за таа изјава.

„Мухамед дојде кај мене за да стане пратеник на ДУИ. Пред 7-8 години дојде во мојата канцеларија и бараше да биде пратеник на ДУИ“, вели Ахмети за Мухамед Зеќири.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

18.04.2019 - 22:46

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега