Ахмети: Во борба против казината и обложувалниците ќе бидеме заедно со НВО

Лидерот на ДУИ, Али Ахмети изрази поддршка и ветување дека со новиот закон спортските обложувалници ќе се дислоцираат на 3 километри од институциите, верските и образовните објекти.

„Во овој фронт ќе бидеме заедно бидејќи тоа е за доброто на сите. Но апелираме до тие кои мислат дека имаат добивка од ова дејност, да се оддалечат од населените места, училиштата и најфреквентните објекти од страна на граѓаните“, вели Али Ахмети – Претседател на ДУИ.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

22.01.2019 - 19:18

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега