Ахмети се сретна со Касами: Се согласивме да ги продолжиме нашите напори за евроатланскиот апт на земјата

Али Ахмети, претсдателот на ДУИ објави дека средба со претседателот на Беса, колациски партнер на СДСМ, Билал Касами.

Според информации на тв 24, средбата се случила во Собранието и траела околу половина час.

Се согласивме да ги продолжиме нашите напори за евроатланскиот апт на земјата – напиша на социјалните мрежи Ахмети и посочи дека се надева на средба и со лидерите на другите партии од албанскиот блок.

Претходно Алијанса – Алтернатива одбија средба со Ахмети откако ДУИ побара поддршка за премиер – албанец. Средбата со Касами доаѓа откако вчера ДУИ ја промовираше албанската платформа кој исто така ја одбија Села и Гаши.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

28.07.2020 - 20:22

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега