Ахмети откри што им должи Заев на Албанците

Пред неколку дена како гостин во „21ТВ“ на прашање што им должи Заев на Албанците, премиерот одговори: „Ништо никому не должам“. Сега на истото прашање одговора и лидерот на ДУИ Али Ахмети.

„Треба да се почитува работниот договор, праведното застапување, да се забрза патот за членство во ЕУ, што поскоро да заврши поглавјето за рамноправно членство во НАТО и да се посветиме на економијата, економскиот развој, владеењето на законите против криминалот и корупцијата, значи ова им го должи господин Заев на Албанците“ рече Ахмети.

 

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

18.04.2019 - 23:29

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега