Ахмети инагурира уште една сензорска училница

Претседателот на Демократската Унија за Интеграција, Али Ахмети продолжи со проектот кој се реализира под негово покровителство и во соработка со претприемачи и донатори од земјата за овозможување на сензорски училници во јавните училишта за децата со посебни потреби. 

Последователно, денес во градинката во Чаир, Али Ахмети пушти во употреба уште една сензорска училница за децата со посебни потреби кои се дел од ова градинка. 

Грижата на Али Ахмети и Демократската Унија за Интеграција за децата со посебни потреби е континуирана и до денес се инаугурирани 4 сензорски училници, додека проектот ќе продолжи и во други училници и во други општини, информираат од ДУИ.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

17.02.2020 - 14:15

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега