Ахмети до Заев: Владата нема никаква одговорност

Ахмети на денешната средба со Заев му порачал дека единствената одговорност е во Европската Унија и дека во владата немаат никаква одговорност, пренесуваат од ТВ 24.

Според неофицијални информации, ова била пораката на Ахмети до Заев.

Тој семта дека не треба да има оставки, туку да продолжат со реформите.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

18.10.2019 - 18:14

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега