Ахмети: Црвенковски беше добар концепт, модел како Претседател

Али Ахмети на вечерашното гостување во „ClickPlus” на ТВ21, истакна дека Бранко Црвенковски беше добар концепт, модел како Претседател.

„Јас сум на политичката сцена кога претседатели беа Црвенковски и Иванов. Црвенковски тогаш ми кажа неколку имиња, и дојдовме до заклучок дека најдобро ќе биде тој да се кандидира за Претседател“, изјави меѓудругото Ахмери.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

18.04.2019 - 22:09

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега