Агресивно се однесувале кон полицајци - уапсени двајца скопјани

Министерството за внатрешни работи информираше дека изминатата ноќ, во околу 00:30 часот на подрачје на Центар од полициски службеници од СВР Скопје биле лишени од слобода С.М.(40) и М.Е.(18) двајцата од Скопје, бидејќи истите агресивно се однесувале кон полициски службеници при извршување на работни задачи. По документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

20.01.2021 - 16:52

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега