Агатангел на литургија проповеда да се бојкотира референдумот

Во црквата Св. Кирил и Методиј, владиката Агатангел одржува света литургија против промена на името на нашата држава, пренесе Фокус.

– Се надевам дека во недела на 30-ти, вие и вашите роднини и нашите непријатели, нема да излезат да гласаат – кажа владиката Агатангел, поистоветувајќи го излегувањето на референдумот со срам за сегашните и идните генерации на оние кои ќе гласаат.

 

 

 

23.09.2018 - 13:01

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега