Аеродром на врвот по активни случаи со Ковид-19, следат Чаир и Гази Баба

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа во Скопје  регистрирани се 17 нови случаи на коронавирус, а оздравени се 24.

Вкупната бројка од почетокот на пандемијата во  Скопје изнесува 6114, од кои активни се 754.

Активни случаи по општини Скопје денеска (по завршување на епидемиолошките анкети, може да има измена во дистрибуцијата по општини во Скопје)

• Чаир – 85

• Гази Баба – 82

• Аеродром - 112

• Карпош – 82

• Центар – 76

• Кисела Вода – 80

• Ѓорче Петров – 43

• Бутел - 52

• Шуто Оризари – 31

• Студеничани – 24

• Сарај – 20

• Арачиново – 14

• Илинден – 12

• Сопиште – 7

• Чучер Сандево – 3

• Петровец – 7

• Зелениково - 2

• Странец – 8

• Нераспределен-14

 

 

 

Добивајте вести на Viber

06.09.2020 - 14:55

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега