Адвокатот на Боки 13: Повраќа секој ден и има големи болки

Бојан Јовановски првоосомничен во случајот „Рекет“ е во многу лоша здравствена состојба, изјави за Телма, за емисијата Код, неговиот адвокат Сашко Дукоски.

Адвокатот вели дека неговиот клиент има многу големи болку од претходно направени две неуспешни операции, а периодов повраќал речиси секој ден и имал болки.

Затворската управа била коректна и секогаш му била обезбедена здравствена заштита.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

16.09.2019 - 11:25

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега