Адвокатот на „Анима мунди“ бара правда: Кај Стојаково пронајдено починато куче кое претходно било мачено

Адвокат од Здружение за заштита на животни „Анима мунди“, пријавила дека на излез од село Стојаково, општина Богданци било пронајдено починато куче кое имало видливи траги на мачење по телото.

Според пријавеното вчера за настанот е известен Јавен обвинител од Основно јавно обвинителство Гевгелија, а увид на местото извршила екипа на Полициска станица Гевгелија.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

 

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

22.07.2019 - 15:26

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега