Адвокатот на актерот Јовановски бара куќен притвор

Адвокатот на актерот Владо Јовановски кој од куќен притвор беше преместен во затвор, денеска бил во посета на Истражниот затвор во Скопје.

Адвокатот Ставре Џиков вели дека притворот е казна и побара друга мерка или куќен притвор, пренесе Макфакс.

Според него, станува збор за јавна личност која не била претходно осудувана и која нема лош углед.

Апелација за жалбите расправа на јавни седници.

 

 

 

07.12.2017 - 12:57

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа