Адриана Лима позираше гола за спас на Амазонија

Славната убавица Адриана Лима објави разголени фотографии од книгата „Angels Limited Edition“ која ќе се продава на уметничкиот саем во Бразил. Целиот приход ќе биде насочен кон фондот за спасување на Амазонија.

38-годишната убавица вети дека и самата ќе донира пари без разлика од продажбата на книгата. Со порака и попратни линкови Лима објави и две фотографии и му се заблагодари на фотографот Расел Џејмс за идејата.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

29.08.2019 - 13:24

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега