Администраторот и креаторот на „Јавна соба“ повикани во полициска станица

Две лица, од кои едниот администратор, а другиот креатор на групата „Јавна соба“ на социјалната мрежа Телеграм, вчера биле повикани во полициска станица.

Ова денеска го објави дополнителната заменичка-министерка Славјанка Петровска на својот Фејсбук профил.

По извршените разговори и прибавените докази против нив ќе биде поднесена кривична пријава и додаде дека продолжува со активности за евентуална вмешаност и на други лица.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

28.01.2020 - 14:10

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега