Адеми на средба со градоначалничката на Тетово

Абдилаќим Адеми, министерот за животна средина и просторно планирање денеска ќе го посети Тетово.

Тој ќе оствари средба со градоначалничката на Тетово Теута Арифи.

На средбата ќе биде дискутирано за досегашната и идната соработка во правец на заштита на животната средина.

ФОТО: А1.он

најчитано сега