67 годишен педофил силувал три деца

Поради сомнение дека босанскиот државјанин имал сексуални односи, полициските службеници од управата во шибенско - книнска го привеле 67 годишниот осомничен, кој бил на привремен престој во Хрватска. Полициската истрага открила дека осомничениот од септември минатата година, па се до април годинава, на подрачјето на Книна, над три деца извршил непристојни напади и сторил кривично дело злоупотреба на дете помладо од 15 години. Против педофилот е поднесена кривична пријава од страна на Општинското државно обвинителство во Шибеник и истиот е притворен во полициската станица.

 

најчитано сега