57-годишен маж со автомобил удри во 25-годишно лице

На 23.01.2023 во 19.45 часот во СВР Куманово било пријавено дека на крстосницата од  ул.„Гоце Делчев“ и ул.„Трст“ во Куманово, патничко моторно возило „цитроен ц5“ со кумановски регистарски ознаки, управувано од С.Д.(57) од Куманово, удрило во пешакот А.М.(25) од Куманово.

Во несреќата, со тешки телесни повреди се здобил пешакот констатирани во Општата болница во Куманово. Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Куманово.

24.01.2023 - 12:12

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега