455 казни за неносење маски

Полицијата во текот на изминатото денонќие казнила 455 граѓани за неносење заштитна опрема на територијата на Македонија.

МВР апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид-19.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

09.07.2020 - 09:30

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега