412 казни за неносење маски

 

Полициските службеници во текот на изминатото деноноќие напишале 412 казни за неносење казни.

-Во текот на изминатото деноноќие (30.06/01.07.2020 година) на територијата на Република Северна Македонија по однос на мерката за неносење личназаштита на лице регистрирани се412 прекршоци, се вели во соопштението од МВР.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел  справување со Ковид -19.  

 

 

 

Добивајте вести на Viber

01.07.2020 - 09:20

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега