40 дена од смртта на младиот Саздо

Денеска навршуваат 40 дена од смртта на младиот Никола Саздовски- Саздо, кој до смрт беше претепан во скопска Автокоманда. 

Настанот се случи на 29.06.2018 година околу 17:30 часот кога Саздовски бил нападнат од Б.Б.(20), С.Д.(21) и Ј.Љ.(19), сите од Скопје додека тој бил на авотбуска станица со својата девојка.

Саздо неколу дена беше во кома, а потоа им подлегна на повредите.

Навивачката група „Комити“, чиј член беше и Саздо, денес присуствуваше на одбележувањето 40 дена од смртта на Саздо.

 

 

 

17.08.2018 - 21:43

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега