36-годишник претепал лекар во болница

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Делчево поднесе кривична пријава против Д.Ѓ.(36) од Делчево, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „насилство”, информираат од МВР.

На 28.08.2022 во јавна здравствена установа во Делчево, пријавениот физички нападнал лекар кој извршувал службени задачи, додават оттаму.

22.09.2022 - 17:06

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа