30 дена притвор за Орце Камчев

Орце Камчев доби 30 дена притвор за случајот Империја на СЈО. Притвор има и за Ненад Јосифовиќ.

За останатите се уште се чекаат решенијата на судијата на претходна постапка.

Во моментов изјава дава обвинителката Катица Јанева.

 

 

 

10.11.2018 - 02:19

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега