271 казна за неносење маски

Полицијата во текот на изминатото деноноќие напишала 271 казна на целата територија на Република Македонија за неносење заштитна маска

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел  справување со Ковид -19.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

01.08.2020 - 10:35

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега