26 лица повредени во мкедонскиот автобус кој се преврте во Србија

Во автобуската несреќа што изутринава се случи во Србија, на магистралниот пат Блаце-Белољин, повредени се вкупно 26 патници. 18 од нив се згрижени во болницата во Блаце, а 8 во Прокупље, дознава Алсат од извори во македонското МНР. 

Според неофицијална информација од Болницата во Блаце, Србија, патниците биле претежно од Радовиш.

Автобусот се превртел на делница којашто не е асфалтирана и на којашто се извршуваат градежни активности.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

07.12.2019 - 14:54

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега