22-годишно лице со „мерцедес бенз“ прегази баба

 

На 01.12.2022 во 19.20 часот во СВР Скопје било пријавено дека на сервисна улица од паркинг простор и сервисна улица која го поврзува бул.„Јане Сандански“ во Скопје, товарно возило „мерцедес бенз“ со скопски регистарски ознаки, управувано од Б.М.(22) од Скопје, удрило во Л.Е.(73) од Скопје. Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил пешакот, констатирани во Комплексот клиники „Мајка Тереза“. Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје. 

02.12.2022 - 12:45

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега