22-годишен скопјанец нападнал 63-годишен сопственик на сместувачки објект во Охрид

22-годишно момче од Скопје вчера физички се пресметал со сопствненикот на сместувачкиот објект каде што претстојувал.

-Вчера година во 06.30 часот, во приватен сместувачки објект лоциран на улицата „Гоце Делчев“ во Охрид,нарушен е јавниот ред и мир со физички напад извршен од Н.А.(22) од Скопје врз сопственикот на објектот А.З.(63) од Охрид, велат од полицијата.

Против напаѓачот ќе биде поднесена соодветна пријава.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

02.08.2020 - 14:21

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега