1ТВ: Дали надлежните мислат дека со спроведување на класична тортура кон Јовановски и неговото семејство ке го замолчат

Ова е фотографија од денешното рочиште за несреќно наречениот предмет "Рекет". Ја известуваме јавноста дека во наредните неколку денови ке ѓи објавиме сите факти и докази зошто само Бојан Јовановски се наоѓа во ефективен притвор, иако се наоѓа во лоша и ризична здравтвена состојба, имено ке ѓи објавиме сите медицински наоди и известувања од сите доктори, специјалисти и суб-специјалисти и нивните строги препораќи за негово лечење. Воедно ќе ги објавиме со точно име и презиме лицата кои стојат позади тивката ликвидација на Бојан Јовановски! Исто така ќе ѓи објавиме со име и презиме лицата кои секојдневно му се заканувале со физичка ликвидација на Бојан Јовановски, лицата кои го уценувале што да зборува за предметот "Рекет", уцените и заканите кон Јовановски се однесувале лично кон него и кон членови на неговото семејство, напишаа од 1ТВ во опис на фотографијата направена на денешното судење за случајот „Рекет“.
„На денешното сведочење од страна на обвинителката Лиле Стефанова јасно се виде дека прво обвинетиот Бојан Јовановски не учествувувал во никакви дејствија кои му се ставаат на товар, јасно беа посечени имињата на лицата кои вршеле притисок и влијание за случајот "Империја" таа спомена судии, политичари, обвинитили, бизнисмени, нарекувајќи ги "разни емисари".... Јасно и категорично беше кажано од страна на обвинителката Стефанова дека со Бојан Јовановски немала никаков контакт и дека имала само коректен однос гостувајки во 1ТВ и дека никогаш не разговарала со Бојан Јовановски за предмети од СЈО и дека никогаш не вршел никаков притисок, а замислете Јовановски е прво обвинет во овој случај... "вистинска правна држава"

Прашањето кое го поставуваме до надлежните кога ке ѓи процесуираат вистинските криминалци на обвинителна клупа?

Дали надлежните мислат дека јавноста е слепа и глува?

Дали надлежните мислат дека со спроведување на класична тортура кон Јовановски и неговото семејство ке го замолчат Јовановски и дека ке ја спречат вистината за "Рекет"?

Објавувањето на сите факти и докази кои ке бидат пласирани на нашите официјални страници се од исклучително важен јавен интерес и во интерес на вистината за кривично правниот предмет "Рекет"

Како беше онаа парола... "Нема правда, нема мир"
Место за "поштедени" на нашите официјални профили на згаснатата 1ТВ нема и нема да има "поштедени" !!!“, пишуваат од 1ТВ.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

27.01.2020 - 21:25

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега