19 годишен Босанец убиен при грабеж во САД

 

19-годишниот Харис Гогиќ од Босна синоќа е убиен во американскиот град Сент Луис, објавуваат британските медиуми.
Неговиот четири години постар брат, Мирза, е тешко ранет.

Убиството се случило вчера околу пладне при грабеж на продавницата „Quick stop“, сопственост на двајцата браќа.

најчитано сега