18-годишник физички нападнал малолетничка во групен дом за згрижување деца

18-годишник физички вчера нападнал малолетничка од Скопје во Мал групен дом за згрижување на деца.

-Вчера во 15.00 часот во СВР Скопје, малолетничка од Скопје пријавила дека околу 13.30 часот во Мал групен дом за згрижување на деца на ул.„Блаже Биринчето“, по претходно недоразбирање, била физички нападната од М.С.(18) од Скопје, и двете штитенички на домот, се вели во полицискиот билтен.

 

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

07.08.2020 - 20:20

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега