17- годишно девојче се оддалечило од Домот- воспитувачот пријавил во полиција

 

Утринава воспитувач пријавил дека од Домот се оддалечила 17- годишна штитеничка.

„На 21.05.2020 во 10.00 часот во Полициската станица Карпош, воспитувач во Јавната установа за згрижување на деца со воспитно социјални проблеми и нарушено поведение пријавила дека нивната штитеничка М.С.(17) од Скопје се оддалечила од домот во непознат правец“ соопштуваат од полиција.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

22.05.2020 - 15:54

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега