130 лица загинаа во поплавите во Мексико

Поплавите и лизгањето на земјиштето во Мексико  однсеоа 130 животи.

Во градот Акатепек, во државата Гереро, кој е најтешко погоден од тропската бура Мануел, се најдени поголем дел од телата на загинатите.

Спасувачките екипи продолжуваат со потрагата по останатите затрупани лица во најголемото лизгање на земјиштето досега

Во селото Ла Пинтада, се пртетпоставува дека загинале 68 лица.

Повеќето од несреќите се случија минатата недела кога Мексико беше силно погодено од ураганот Ингрид.

25.09.2013 - 09:29

најчитано сега