12 совети како помалку да го мразите понеделник

Дали отсекогаш сте ги мразеле понеделнциците? Кога некој ќе спомене дека се ближи почетокот на една работна недела, имате негативна енергија? 

Доколку одговорите на овие прашања се „ДА“, тогаш овие совети дефитивно ќе ви помогнат, да се чувствувате убаво кога ќе дојде почетокот на работната недела.

Еве неколку предлози како да го засакате почетокот на работната седмица:

 1. Користете ги викендите максимално.
 2. Припремете си привлечна/нова модна комбинација. 
 3. Понеделнички наместете го алармот половина час порано. 
 4. Одете на фризер или на маникир токму во понеделник. 
 5. Престанете да живеете за викендот. 
 6. Помислете на невработените и бидете благодарни и среќни што имате работа. 
 7. Одолејте му на искушението да го преспиете викендот. 
 8. Сокријте си мало слатко изненадување. 
 9. Правете го понеделничкиот распоред во петок, но не вметнувајте премногу обврски. 
 10. Купете карти за театар, концерт или кино за среда вечер. 
 11. Усреќете некој друг. 
 12. Гледајте на понеделникот како на шанса за нов почеток. 
17.09.2021 - 15:17

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега